Αποτελέσματα 10ου διαγωνισμού "Παιχνίδι και Μαθηματικά"

Κατηγορία: Ανακοινώσεις 2015-16 Δημιουργήθηκε : Τετάρτη, 08 Ιουνίου 2016

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 10ου διαγωνισμού "Παιχνίδι και Μαθηματικά" που διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία στις 4-3-2016. Από το σχολείο μας διακρίθηκαν για άλλη μια φορά αρκετοί μαθητές. Από τη ΣΤ' τάξη οι: Αστερή Καλλιρόη, Κόκκινος Διονύσιος και Τασιαδάμη Σταυρούλα, και από την Ε' τάξη οι: Γιουβάνης Παναγιώτης-Θεοδόσιος, Λυμπερόπουλος Αθανάσιος, Μπλάθρα Μαρίνα, Μποσμή Μαρία-Αγγελική, Πανόπουλος Κωνσταντίνος, Πατρινός Ιωάννης και Πισκοντάκης Γεώργιος.

Το Παράρτημα Ν. Ηλείας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, προκειμένου να βραβεύσει τους μαθητές που διακρίθηκαν στον διαγωνισμό, διοργανώνει εκδήλωση την Κυριακή 12 Iουνίου 2016 στις 5:30μμ στο Αμφιθέατρο του Διοικητηρίου στον Πύργο.

maths