Σχολική Βιβλιοθήκη

Κατηγορία: Ανακοινώσεις 2019-20 Δημιουργήθηκε : Δευτέρα, 08 Ιουνίου 2020

Με την επάνοδό μας στο σχολείο, μάς περίμενε μια πολύ ευχάριστη έκπληξη. Βλέπετε δεν συμβαίνουν μόνο δυσάρεστα πράγματα γύρω μας. Έτσι με ικανοποίηση πληροφορηθήκαμε την ένταξη της σχολικής μας βιβλιοθήκης στο Σύστημα Δικτύου Σχολικών Βιβλιοθηκών Α/θμιας Εκπαίδευσης μαζί με άλλα 150 σχολεία.

Η συμβολή της λειτουργίας της Βιβλιοθήκης στη δημόσια εκπαίδευση και στην ανάπτυξη της φιλαναγνωσίας των μαθητών μας, ευελπιστούμε να είναι μεγάλη. Φυσικά και τα οφέλη της σχολικής μονάδας πολλά, καθώς εμπλουτίζεται με νέους τίτλους, σύγχρονο εξοπλισμό, επισκέψεις και γνωριμία με συγγραφείς.

Ευελπιστώντας λοιπόν σε πολλά νέα ταξίδια αγκαλιά με ένα βιβλίο, η εκπαιδευτική κοινότητα του 4ου Δημοτικού Σχολείου Πύργου υποδέχεται με χαρά την είδηση αυτή.